جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
Logo PMP Play

چرا لیزرتگ را به جای ورزش های مشابه پیشنهاد می کنیم؟

Why Lasertag Blog Post

در این مقاله درباره لیزرتگ می خوانید و اینکه این سیستم چه برتری نسبت به ورزشهای مشابه یعنی ایرسافت و پینت بال دارد بیشتر آشنا خواهید شد.

هزینه ها

تجهیزات لیزرتگ هیچ هزینه پنهان یا ثابتی ندارند زیرا شما فقط از برق برای شارژ تجهیزات استفاده می کنید و آماده استفاده هستید. سایر ورزش های مشابه در مقایسه با لیرتگ به هزینه های بسیار خواهند داشت تا سیستم کار کند.

به عنوان مثال، برای هر بازی باید هزینه پینت بال یا مهمات ایر سافت را بپردازید که برای لیزرتگ رایگان است زیرا فقط از لیزر به عنوان مهمات استفاده می کند. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری یا تعویض قطعات در سیستم های ایر سافت و پینت بال نیز بسیار بالاست.

شرایط آب و هوا

همه ورزش‌های تیراندازی را می‌توان در فضای باز و همچنین داخلی انجام داد، اما ممکن است شرایط خاصی لازم باشد. اکثر تجهیزات لیزرتگ با امکان بازی در محیط های خشن تولید می شوند و معمولاً در برابر آب مقاوم هستند (ممکن است همه تجهیزات اینطور نباشند) و می توان از آنها در زیر باران/برف ملایم استفاده کرد.

این ممکن است برای ایر سافت و پینت بال امکان پذیر نباشد زیرا آنها از مهمات پرتابه استفاده می کنند و آب و هوا روی آن تأثیر می گذارد. همچنین ممکن است برخی از تجهیزات خیس شوند و به درستی کار نکنند.

لذت بازی بیشتر

از آنجایی که تجهیزات لیزرتگ تمام وسایل الکترونیکی هستند که به صورت بی سیم به یکدیگر متصل می شوند، امکان افزودن امکانات اضافی برای بازیکنان و سناریوهای گیم پلی نسبت به سایر بازی ها و ورزش های مشابه بسیار گسترده است.

صداقت بازی

سیستم های لیزرتگ از سیستم کامپیوتری به عنوان داور برای کنترل و ارسال خودکار امتیازات بازیکنان و تیم ها استفاده می کنند که بدون شک غیر قابل انکار است.

در پینت بال بازیکنان با توپ های رنگی برخورد می کنند که در اثر ضربه منفجر می شوند، اما ممکن است همیشه کار نکند زیرا اگر قدرت کافی نباشد ممکن است منفجر نشوند. همچنین، بازیکنان می توانند رنگ ها را به راحتی و بدون توجه کسی تمیز کنند.

امتیاز دهی در ایرسافت فقط به صداقت بازیکن بستگی دارد و هیچ راهی برای گفتن اینکه آیا فردی تیر خورده است وجود ندارد زیرا حتی اگر داور پیشنهاد کند کسی تیر خورده است (که ممکن است نقص انسانی نیز داشته باشد) چیزی برای اثبات وجود ندارد.

ایمنی

لیزرهای مادون قرمز مورد استفاده در سلاح‌های لیزرتگ استاندارد هستند و غیر ممکن است به کسی آسیبی بزنند، اما در مورد سایر ورزش‌های تیراندازی اینگونه نیست، زیرا آنها پرتابه‌هایی با سرعت بالا شلیک می‌کنند که در صورت برخورد بدون محافظت (و حتی در برخی موارد از محافظت هم عبور می کنند) ممکن است آسیب جدی به همراه داشته باشند. شاید شنیده باشید که بازیکنان پینت بال و ایر سافت مدام در هر بازی کبود می شوند و خونریزی می کنند.

برد شلیک

همانطور که ممکن است بدانید، سلاح های لیزرتگ به جای مهمات پرتابه از پرتوهای لیزر مادون قرمز (IR) استفاده می کنند، این به سلاح های لیزرتگ کمک می کند تا برد بسیار طولانی شلیک باشد. سلاح های لیزرتگ ممکن است اهدافی را در فاصله بیش از 500 متری در محیط تاریک و تا فاصله 300 متری در شرایط نور روز شلیک کنند.

اما سیستم‌های دیگری که از پرتابه استفاده می‌کنند برد بسیار کمتری از آتش دارند زیرا ممکن است از فشار هوا یا موتورهای الکترونیکی برای شلیک پرتابه استفاده کنند.

برد شلیک لیزرتگ

در ادامه جدول مقایسه ای وجود دارد تا ببینید کدام ورزش مزایای بیشتری دارد و چرا ما لیزرتگ را برای جایگزینی ورزش های قدیمی پیشنهاد می کنیم.

لیزرتگ

ایر سافت

پینت بال

هزینه تجهیزات

بازدهی سرمایه

هزینه های نگهداری *

وابستگی به آب و هوا*

سناریو های متنوع

تجهیزات جانبی

قضاوت

ایمنی

برد شلیک

* امتیاز کمتر در این مورد بهتر است

امیدواریم این اطلاعات به شما بینش بیشتری در انتخاب تجهیزات مناسب برای باشگاه یا شهربازی خود داده باشد. اگر سوال دیگری در مورد سیستم های لیزرتگ دارید، خوشحال می شویم اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم. با ما تماس بگیرید.

Logo PMP Play

Welcome to User's Panel

To access the site user panel please enter your info on this form.

If you have lost your password use the option or contact the webmaster.

لیزرتگ پارس

Please inform us about your request or ask any questions you have about our products using this form. Our consulting employees will reply to you as soon as possible.